realitná kancelária ATOMIA
atomia
realitná kancelária

6 izbový

641 m2

349 000,-

Druh ponukyPredaj, Domy, Rodinný dom
LokalitaKošický kraj, Košice-okolie, Nižná Hutka
UlicaPoľovnícka
Výmera641 m2
Počet izieb6
Ing. Alena Katonová

Ing. Alena Katonová

+421 907 900 717
katonova@atomia.sk
Profil makléra
Odoslať na emailUložiť PDF

Popis

Chcete mať viac súkromia vo Vašom novom bývaní ? 

Chcete dopriať svojim miláčikom viac hier na vlastnom pozemku? 

Chcete mať dvojnásobnú radosť z príchodu domov z dôvodu, že máte kde zaparkovať? 

Ak áno, tak tento rodinný dom na predaj je určený práve Vám -  Vitajte doma!

Licencovaný realitný maklér Alena Katonová a RK Atomia Vám ponúka príjemné bývanie v lokalite Košice okolie, v   obci Nižná  Hutka,  v  6 izbovom trojpodlažnom rodinom dome s príslušenstvom, ktoré tvorí:  kuchyňa  + 2 x kúpeľňa +  2 x WC + technická miestnosť + šatník + garáž, 1 x terasa, 2 x loggia, 1 x balkón, uzatvorený altánok na pozemku.  Dom sa nachádza vo výbornej lokalite  s príjemnými susedmi, pekným výhľadom a rodinnou atmosférou.  Možnosť úpravy domu na dvojgeneračné bývanie.  Nižná Hutka je vydialená len 6 km z miestnej časti Košíc IV.- Nad Jazerom a Krásna nad Hornádom.

POZEMOK

Celková výmera pozemku  je 641 m2 -  špecifikácia pozemku je:  zastavané plochy a nádvoria. Na pozemku sa nachádzajú rodiace ovocné stromy, kry. V zadnej časti pozemku je terasa  a na pozemku je osadený altánok.

SIETE

Dom je napojený na elektrinu, plyn, mestský vodovod, na pozemku sa nachádza studňa a odkanalizovanie domu z kuchyne a hygienických zariadení j do betónovej žumpy.   Vykurovanie je ústredné teplovodné kotlom na plyn zn. Vaillant, výhrevné telesá sú  radiátory a v kúpeľniach je podlahové kúrenie. Ďalšia alternatíva je vykurovanie 2. nadzemného podlažia (NP) talianskym krbom La NORDICA s krbovou vložkou z  lávových kameňov na tuhé palivo (drevo, brikety). Rozvod teplej a studenej vody je z centrálneho zdroja. Ohrev teplej vody sa zabezpečuje v spojení s kotlom zásobníkom zn. Vaillant 120 l.  Elektroinštalácia je svetelná a motorická, poistkové automaty.  Mesačné platby  za médiá sú vynikajúce. Terašia  rodina má nastavené platby : plyn - 80,- eur, elektrika 50,-, voda 27,- eur.

POPIS DOMU

Dom je samostatne stojaci v uličnej zástavbe na rovinatom pozemku. Skutkový stav zodpovedá právnemu stavu nehnuteľnosti.

Technické parametre

Základy - betónové s izoláciou. Zvislé nosné konštrukcie tvoria murovacie tvárnice -  kvádre. Deliace konštrukcie sú tehlové. Vodorovné nosné konštrukcie - stropy nad 1. NP, 2.NP a 3.NP  je s rovným podhľadom  betónový monolitický. Strecha je plochá z pozinkovaného plechu. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu. Schodisko, ktoré spája jednotlivé podlažia je pohodlné a bezpečné,  má betónovú konštrukciu a povrchové nástupnice a podstupnice sú z prírodného mramoru. Zábradlie je nerezové s drevenými madlami.

Dispozícia domu

Vstupy do domu sú tri: predný vstup z garáže na 1.NP, bočný vstup do chodby na 1.NP, zadný vstup do technickej miestnosti na 1.NP. Zadným výstupom z domu sa dostaneme na rozsiahlu terasu, na pozemok a k altánku.

Zastavané plochy jednotlivých podlaží domu sú:

1.NP - zastavaná plocha: 110 m2. Na tomto nadzemnom podlaží sú umiestnené miestnosti:

–  chodba so schodiskom na 2.NP, garáž, technická miestnosť, kuchynský kút, kúpeľňa s vaňou a toaletou. Vstup do domu je aj suchou nohou z garáže.

2.NP - zastavaná plocha: 110 m2. Denná časť domu a otvorený priestor tvorí:

-   chodba so schodiskom 3.NP a vstupom na loggiu, kúpeľňa s toaletou, kuchyňa s výstupom na balkón, jedáleň, obývacia izba s krbom. 

3.NP - zastavaná plocha: 110 m2. Nočná časť domu, z predsiene je vstup:

- do dvoch spální, detskej izby, šatníka a loggie.

Rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia domu sa realizovala v rokoch 2017-2021.

 V roku 2017 sa zrealizovala zásadná rekonštrukcia domu. V interiéri boli menené kompletne všetky rozvody médií :

  • kúrenia - nové medené rozvody kúrenia v stenách,  osadenie nových radiátorov s ventilmi a termostatickými hlavicami.  Ústredné kúrenie a ohrev teplej vody je zabezpečené  kotlom na plyn a zásobníkom teplej vody zn. Vaillant. V kúpeľniach je teplovodné podlahové kúrenie.
  • rozvody vody a odpadu - sú plastové
  • rozvody elektriny - sú  medené, s automatickými samostatnými ističmi na jednotlivých podlažiach.

Steny v interiéry domu boli obložené sádrokartónom, vrátane stropov, položené nové plávajúce podlahy, osadené nové oblôžkové zárubne a dvere,  nové dlažby, obklady a osadená nová sanita v kúpeľniach a  nové kuchynské linky (na 1. a 2. NP).  Na dome boli osadené nové plastové okná (dvojkomorové, s izolačným dvojsklom) s kvalitným špičkovým nemeckým kovaním značky WinkHaus, ktoré svojou úrovňou stability, bezpečnosti a funkčnosti zabezpečuje komfort pri akejkoľvek manipulácii s oknami. Vďaka kvalitnému kovaniu Vám okná budú slúžiť dlho a spoľahlivo. Na oknách sú vnútorné rolety deň a noc. 

Z exteriérovej strany  bolo v r. 2020 zrealizované zateplenie rodinného domu  účinnejším  tepelnoizolačným sivým polystyrénom s obsahom grafitových častíc. Súčasne sa zrealizovala aj  zateplenie loggií, položenie dlažby na loggiách a na balkóne a osadenie nerezových zábradlí.  V r. 2021 sa zautomatizovalo  zavlažovanie záhrady a trávnatých plôch v okolí domu, položila sa zámková dlažba v okolí domu a pred domom, osadila sa elektrická posuvná brána na diaľkové ovládanie.

Kuchyne

Na 1. NP  je letná kuchynská linka s vysokým leskom na báze dreva. V kuchynskej linke je osadený  nerezový drez s pákovou batériou,  vstavaná plynová varná doska, pračka.

Na 2. NP  je kuchyňa spojená s jedálňou a jedáleň je prepojená s obývacou izbou. Kuchynská linka je vyrobená na mieru z masívu s dostatočným pracovným a úložným priestorom.  V  kuchynskej linke  je osadený kvalitný plastový drez zn. Franke s pákovou batériou a sú v nej osadené vstavané značkové spotrebiče: elektrická rúra zn. Bosch, digestor,  indukčná varná doska zn. Whirpool, umývačka riadu zn. Elektrolux, vstavaná kuchynská linka s mrazničkou zn. Indesit. Z kuchyne je vstup na balkón.

Vo Vašej novej kuchyni sa nemusíte báť, že sa po namáhavom celom dni ešte nabeháte...stačí pár krokov a všetko máte poruke na prípravu dobrej večere.

Kúpeľne

Na 1.NP je  kúpeľňa s vaňou a toaletou. Na 2.NP je priestranná kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom so zrkadlom, toaletou s podomietkovým systémom splachovania geberit.

PRÍSLUŠENSTVO K DOMU tvorí: studňa, vodomerná šachta, kanalizačná prípojka zaústená do verejného rozvodu kanalizácie, plynová prípojka, prípojka NN - zemná.

LOKALITA

Nižná Hutka leží vo východnej časti Košickej kotliny, na južnom okraji podcelku Toryská pahorkatina, cca 10 km juhovýchodne od  centra mesta Košice. Rozkladá sa na riečnej terase na ľavom brehu rieky Torysa, od jej brehov, až po výbežky Slanských vrchov. Južným okrajom prechádza cesta II/552 smerujúca na Slanec.

Susednými obcami sú: na severozápade Krásna nad Hornádom, na severe Vyšná Hutka, na severovýchode Nižný Čaj, na východe Bohdanovce, juhovýchodne leží Vyšná Myšľa a južne Nižná Myšľa. Prostredie v oblasti domu je tiché bez nadmernej hlučnosti a bez iných negatívnych vplyvov. V  bezprostrednej blízkosti je les. Výborný susedia, lokalita bez neprispôsobivých občanov. Vzhľadom na blízkosť k mestu Košice a k mestským častiam Košice IV. -  Nad jazerom a Krásna nad Hornádom využívajú obyvatelia obce školské a predškolské zariadenia a ďalšiu občiansku vybavenosť  v týchto  lokalitách. V blízkosti obce prebieha výstavba diaľničného privádzača a  diaľnice D1. Viac sa o Nižnej Hutke dozviete na ich webovej stránke: niznahutka.sk.

Páči sa Vám tento dom? Zavolajte čím skôr na t.č. 0907900717 alebo napíšte na alenkakatonova@gmail.com, pretože tu sa nachádza Váš domov.

Cena nehnuteľnosti je uvedená vrátane sprostredkovateľskej provízie, ktorá v sebe zahŕňa kompletný servis a službu pre Vás spočívajúcu: v serióznom jednaní za jedným stolom o podmienkach a financovaní kúpy za účasti troch strán - predávajúceho, kupujúceho a nás, v príprave a podpise zmluvy o budúcej zmluve, v príprave a podpise kúpnej zmluvy, návhru na vklad kúpnych zmlúv a odovzdávacieho protokolu, v prípade potreby príprava splnomocnenia na zastupovanie vo veci predaja a kúpy, v nezávislom nájdení pre Vás najvhodnejšieho a najlacnejšieho hypotekárneho úveru z bánk pôsobiacich na našom trhu, dohodnutie a realizáciu obhliadky so súdnym znalcom, platby za overenie podpisov na kúpnych zmluvách u notára, platby za podanie štandardného návrhu kúpnych zmlúv na kataster, platby za podklady z katastra nehnuteľnosti potrebné k čerpaniu hypotekárneho úveru, účasť makléra na odovzdaní nehnuteľnosti a súčinnosť pri prepisovaní médií.

 

 

Ďalšie info

Stav objekturekonštrukcia
VlastníctvoOsobné vlastníctvo
Balkón/Loggiabalkón, loggia
Počet loggií/balkónov3 ks
Typ domusamostatne stojaci
Konštrukcia stavbytehlová, kvádrová
Typ strechyplochá
Terasaáno
Oknáplastové
OstatnéBezbariérový prístup, Špajza, Krb, Šatník, Bezpečnostné dvere, Káblová TV, Internet
Rozvody/PrípojkyElektrina, Vodovod, Plynovod, Studňa, Kanalizácia, Vlastný ohrev
Výmera pozemku641 m2
Druh parkovaniagaráž, vo dvore
Spôsob kúreniaústredné
El. napätie240/400 V
Počet kúpeľní2
Počet WC2
Typ pozemkuRovinatý
Počet parkovacích miest4
Energetický certifikátNEMÁ