realitná kancelária ATOMIA
atomia
realitná kancelária

2 izbový

887 m2

124 990,-

Druh ponukyPredaj, Záhrada, Chaty a chalupy
LokalitaKošický kraj, Košice III, Košická Nová Ves
UlicaZdoba
Výmera887 m2
Počet izieb2
Ing. Alena Katonová

Ing. Alena Katonová

+421 907 900 717
katonova@atomia.sk
Profil makléra
Odoslať na emailUložiť PDF

Popis

Viac ako chata - skolaudovaná, so súpisným číslom, na pozemku  v osobnom vlastníctve  - aj na celoročné užívanie  alebo rekreáciu!

Túžite relaxovať po namáhavom pracovnom dni alebo si užívať dôchodkový vek sami so sebou, s rodinou a priateľmi v prírode  v celoročne obývanej chate mimo panelákového bytu a pritom byť v  mestskej časti Košíc?

Chcete dopriať svojim deťom bezpečné hry vo vlastnej záhrade? 

Máte voľné financie a chceli by ste ich dobre investovať? 

Ak áno, tak táto ponuka je určená práve Vám!

Exkluzívne pre Vás v našej realitnej kancelárii. 

Licencovaný realitný maklér Alena Katonová a RK Atomia  Vám ponúka  záhradu o veľkej výmere 887 m2 (vznikla spojením dvoch záhrad) s podielom na prístupovej asfaltovej ceste a trojpodlažnú  rekreačnú  murovanú chatu s príslušenstvom a možnosťou celoročného využívania v záhradkárskej lokalite mestskej časti Košice III. -  Košická Nová Ves, katastrálne územie Košická Nová Ves, záhradkárska lokalita Zdoba. V záhradkárskej lokalite sa nachádzajú celoročne užívané chaty (domy). Stavba záhradnej chaty bola realizovaná na pozemku v osobnom vlastníctve podľa overenej projektovej dokumentácie. Jej kolaudácia prebehla v r. 1989 a chata má pridelené súpisné číslo. Zásadná rekonštrukcia chaty - výmena strechy, rozšírenie chaty a nadstavba chaty sa realizovala v r. 2013. Prístup k nehnuteľnosti po vstupe do záhradkárskej lokality je po asfaltovej ceste.  Chata je trojpodlažná  so  zobytneným podkrovím, samostatne stojaca, s veľkou upravenou záhradou. Pozemok o výmere 887 m2 je rovinatý. Zastavaná plocha chaty je 35 m2 + terasa + altánok, podlahová plocha chaty 1. a 2. NP je  50 m2 + balkón + suterén. 

Príslušenstvo chaty tvorí: priestranný Altánok s dreveným stolom a lavicami, plechový sklad náradia, murovaný vonkajší krb (gril), bočná terasa.

SIETE

Chata je napojená na elektrinu a  celoročne na vodu z obce Zdoba. Majitelia v zime vodu odstavujú.  Zdrojom teplej vody je zásobníkový elektrický ohrievač (bojler) zn. Ariston.  Na pozemku sa nachádza žumpa. Vykurovanie chaty v zimnom období je možné realizovať elektrickými konvektormi alebo tuhým palivom vďaka kachľovej peci osadenej na 1. NP. V chate sa nachádza komín.   V kuchyni viete využívať na varenie - elektrické alebo indukčné varné dosky, elektrickú rúru alebo plynový sporák napojený na propán-butánovú bombu.

DISPOZÍCIA CHATY

1. podzemné podlažie (PP)  - suterén -  podlahová plocha 10 m2.

1. nadzemné podlažie (NP) - kuchynský kút, kúpeľňa (sprchový kút, umývadlo, toaleta), izba, schodisko na 2.NP, úložný priestor pod časťou kuchyne - podlahová plocha - 28 m2.

2. nadzemné podlažie (NP) - izba, vstup na loggiu -  podlahová plocha  22 m2.

POPIS  ZÁHRADY A CHATY

Záhrada je oplotená a  prístupová cesta je z dvoch strán pozemku.  Na pozemku sa nachádzajú rodiace ovocné stromy  a kríky - vlastné bio plody leta a jesene stačí obrať a užívať.  Celoročne užívateľná chata je murovaná z tvárnic, rekonštrukcia - dostavba a  nadstavba sa realizovala tvárnicami Porfix. Chata  je zastrešená novou sedlovou strechou  s krytinou kanadský šindeľ a je zateplená nobasilom. Fasáda chaty - je zateplená polystyrénom z troch strán a natiahnutá vonkajšia omietka. Komín je postavený zo šamotových tehál. Základy chaty sú zo železobetónu, podlaha 1. A 2. NP je betónová, krytina PVC.  Vstup na 2. NP je vnútorným schodiskom z obývacej izby. Okná sú plastové - izolačné dvojsklo, zvonku sú zamrežované, vrátane vstupu na loggiu. V chate sa nachádza funkčná kachľová pec. Viď popis podlaží a sietí. 

LOKALITA 

Ticho, v okolí les, čistý vzduch, pekný výhľad a blízkosť mesta.  Čo viac si človek môže priať?

Doprava je možná autom, prímestskou autobusovou dopravou, taxislužbou alebo  pešo z mestskej časti Košice III.  Informácie o záhradkárskej lokalite Zdoba si môžete prečítať aj na stránke: https://zdoba5.webnode.sk/.

Veľkosť záhrady Vám umožní zahrať si s deťmi napr. futbal alebo iné kolektívne hry a pritom sa nestanete otrokom pozemku, o ktorý je potrebné sa samozrejme aj starať. 

Na základe celkového hodnotenia typu nehnuteľnosti, jej dispozičného riešenia, použitých materiálov a jej umiestnenia ide o dobrú nehnuteľnosť. 

Kúpa pozemku  s chatou je výbornou finančnou investíciou s istou návratnosťou a zhodnotením!

 Odporúčame!

Páči sa Vám táto nehnuteľnosť? Zavolajte čím skôr na t.č. 0907900717 alebo napíšte na alenkakatonova@gmail.com.

Cena nehnuteľnosti je uvedená vrátane sprostredkovateľskej provízie, ktorá v sebe zahŕňa kompletný servis a službu pre Vás spočívajúcu: v serióznom jednaní za jedným stolom o podmienkach a financovaní kúpy za účasti troch strán - predávajúceho, kupujúceho a nás, v príprave a podpise zmluvy o budúcej zmluve, v príprave a podpise kúpnej zmluvy, návhru na vklad kúpnych zmlúv a odovzdávacieho protokolu, v prípade potreby príprava splnomocnenia na zastupovanie vo veci predaja a kúpy, v nezávislom nájdení pre Vás najvhodnejšieho a najlacnejšieho hypotekárneho úveru z bánk pôsobiacich na našom trhu, dohodnutie a realizáciu obhliadky so súdnym znalcom, platby za overenie podpisov na kúpnych zmluvách u notára, platby za podanie štandardného návrhu kúpnych zmlúv na kataster, platby za podklady z katastra nehnuteľnosti potrebné k čerpaniu hypotekárneho úveru, účasť makléra na odovzdaní nehnuteľnosti a súčinnosť pri prepisovaní médií.

 

Ďalšie info

Stav objekturekonštrukcia
VlastníctvoOsobné vlastníctvo
Konštrukcia stavbyzmiešaná
Oknáplastové
OstatnéPivnica, Káblová TV, Internet, Kuchynka
Rozvody/PrípojkyElektrina, Vodovod, Žumpa, Vlastný ohrev
Druh pozemkuna bývanie, záhrada
Spôsob kúrenialokálne, tuhé palivo
Polohapri lese, v záhradkárskej oblasti
Využitieceloročné
El. napätie240/400 V
Počet kúpeľní1
Počet WC1
Typ pozemkuRovinatý
Počet parkovacích miest4
Výmera pozemku887 m2