realitná kancelária ATOMIA
atomia
realitná kancelária

5 izbový

729 m2

219 000,-

Druh ponukyPredaj, Domy, Rodinný dom
LokalitaKošický kraj, Košice-okolie, Nižná Kamenica
UlicaNižná Kamenica
Výmera729 m2
Počet izieb5
Ing. Alena Katonová

Ing. Alena Katonová

+421 907 900 717
katonova@atomia.sk
Profil makléra
Odoslať na emailUložiť PDF

Popis

Chcete mať viac súkromia vo Vašom novom bývaní ? 

Chcete dopriať svojim miláčikom viac hier na vlastnom pozemku? 

Chcete mať dvojnásobnú radosť z príchodu domov z dôvodu, že máte kde zaparkovať? 

Ak áno, tak tento rodinný dom je určený práve Vám, exkluzívne u nás pre Vás  -  Vitajte doma!

 

Licencovaný realitný maklér Alena Katonová a RK Atomia Vám ponúka príjemné bývanie v lokalite Košice okolie, v   obci Nižná Kamenica,  v  5 izbovom  rodinom dome s príslušenstvom, ktoré tvorí:  kuchyňa  + 1 x kúpeľňa s WC +  1 x  samostatná toaleta + technické miestnosti a práčovňa v suteréne domu.  Dom sa nachádza v peknej  lokalite  s príjemnými susedmi, pekným výhľadom a rodinnou atmosférou.  Nižná Kamenica je vydialená len 16  km z miestnej časti Košíc III.-  Dargovských hrdinov.

POZEMOK

Celková výmera pozemku  je 729 m2 -  špecifikácia pozemku je: zastavané plochy a nádvoria. Na pozemku sa nachádzajú rodiace ovocné stromy, kry.

Príslušenstvo k domu tvorí:  vodovodná prípojka, vodomerná šachta,  2 x kanalizačná prípojka zaústená do žumpy na pozemku,  prípojka NN.

POPIS DOMU

Dom je samostatne stojaci - prízemný  - typ bungalov.  Má jedno nadzemné podlažie a čiastočné podpivničenie. Je napojený na elektrickú energiu a verejný vodovod, 2 x žumpu na pozemku.  Prístup na pozemok je bez obmedzenia priamo z obecnej komunikácie.

Dispozícia  domu

  1. podzemné podlažie (PP) - výmera - 86 m2,  postavené do svahu,  prístup schodiskom z chodby  1.NP.. Nachádzajú sa tu miestnosti - chodba so vstupom do kotolne, práčovne a skladovej miestnosti.
  2. nadzemné podlažie (NP) - prízemie -  179 m2, zádverie, otvorená denná časť - chodba (so vstupom do suterénu),  kuchyňa, obývacia izba, samostatná toaleta s umývadlom a nočná časť domu - 2 x detská izba, 1 x spálňa, 1 x hosťovská izba s francúzskymi oknami a výstupom na pozemok, kúpeľňa, viď. foto. Izby sú orientované na východ a západ. 

Stavebno-technické informácie

Stavba bola postavená v rokoch 1987-1992, krážko užívaná a v r. 2019 - 2023 prebehla rekonštrukcia domu. Na Liste vlastníctva je táto stavba zapísaná ako rozostavaná stavba. Dom má pridelené súpisné číslo a je trvale obývaný.

Základy domu sú betónové pásy s vodorovnou izoláciou, podmurovka do 5O cm z betónu, obvodové murivo z pórobetónových tvárnic v hrúbke 40 cm, vnútorné deliace konštrukcie sú murované z pórobetónových tvárnic, strop je železobetónový - rovný so SDK podhľadom.  Strecha je rovná jednoplášťová s tepelnou izoláciou, krytina strechy je mäkká asfaltová. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu.

Rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia domu sa realizovala v rokoch 2019-2023.

 V roku 2019 sa zrealizovala výmena okien za plastové - izolačné dvojsklo. V interiéri boli menené kompletne všetky rozvody médií :

♦ kúrenia - nové medené rozvody kúrenia v stenách,  osadenie nových radiátorov s ventilmi a termostatickými hlavicami. 

♦ rozvody vody a odpadu - sú plastové

♦ rozvody elektriny - sú  medené, s automatickými samostatnými ističmi na jednotlivých podlažiach

♦ odvodnenie domu (drenáž a nopová fólia).

Stropy v interiéry domu boli znížené sádrokartónom, položené nové plávajúce podlahy, osadené nové oblôžkové zárubne a dvere,  nové dlažby, obklady, nová sanita v kúpeľni a  osadenie novej kuchynskej linky v kuchyni.

Kuchyňa

Kuchyňa je priestranná  a  je prepojená s obývacou izbou. Kuchynská linka je vyrobená na mieru do tvaru L s kuchynským ostrovčekom. Má dostatočný pracovný a úložný priestorom.  V  kuchynskej linke  je osadený keramický drez  s pákovou batériou a sú v nej osadené vstavané značkové spotrebiče: elektrická rúra,  indukčná varná doska, umývačka riadu, vstavaná kuchynská linka s mrazničkou. Z kuchyne je výstup na budúcu terasu (momentálne vybetónovaný priestor).

Vo Vašej novej kuchyni sa nemusíte báť, že sa po namáhavom celom dni ešte nabeháte...stačí pár krokov a všetko máte poruke na prípravu dobrej večere.

Kúpeľňa, práčovňa, 2 x toaleta

Na 1.NP je  kúpeľňa s vaňou a toaletou. Na 1.PP je priestranná kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom so zrkadlom, toaletou s podomietkovým systémom splachovania geberit. Na 1.NP sa nachádza samostatná hosťovská toaleta s umývadlom.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Bezproblémoví susedia. Dom je bez tiarch. 
V prípade kúpy nehnuteľnosti formou hypotéky je nutné založiť inú nehnuteľnosť. Táto nehnuteľnosť sa založiť nedá. 

LOKALITA

Výhodou obce je poloha v blízkosti Košíc – do metropoly východného Slovenska je to z Nižnej Kamenice len 15 minút autom. Obec sa nachádza v malebnom prostredí Slanských vrchov a atraktívnym je aj historický park pri kaštieli v jej centre. Nechýbajú tu obchody, kostoly, historické budovy, prekrásny park a futbalové ihrisko. Obec je zriaďovateľom základnej školy a materskej školy, vedie školskú jedáleň, v ktorej majú možnosť stravovania aj starší občania.

Obec žije pomerne čulým životom. Počet stavebníkov nových rodinných domov v obci neustále pribúda.

Rozrastáme sa a počet obyvateľov stále stúpa.

Viac sa o Nižnej Kamenici dozviete na ich webovej stránke: niznakamenica.sk.

Páči sa Vám tento dom? Zavolajte čím skôr na t.č. 0907900717 alebo napíšte na alenkakatonova@gmail.com.

Cena nehnuteľnosti je uvedená vrátane sprostredkovateľskej provízie, ktorá v sebe zahŕňa kompletný servis a službu pre Vás spočívajúcu: v serióznom jednaní za jedným stolom o podmienkach a financovaní kúpy za účasti troch strán - predávajúceho, kupujúceho a nás, v príprave a podpise zmluvy o budúcej zmluve, v príprave a podpise kúpnej zmluvy a odovzdávacieho protokolu, v prípade potreby príprava splnomocnenia na zastupovanie vo veci predaja a kúpy, platby za overenie podpisov na kúpnych zmluvách u notára, platby za podanie štandardného návrhu kúpnych zmlúv na kataster, účasť makléra na odovzdaní nehnuteľnosti a súčinnosť pri prepisovaní médií.

 

Ďalšie info

Stav objekturekonštrukcia
VlastníctvoOsobné vlastníctvo
Typ domusamostatne stojaci
Konštrukcia stavbykvádrová
Typ strechyplochá
Oknáplastové
OstatnéBezbariérový prístup, Pivnica, Káblová TV, Internet
Rozvody/PrípojkyElektrina, Vodovod, Žumpa
Výmera pozemku729 m2
Druh parkovaniavo dvore
Spôsob kúreniaústredné
El. napätie240/400 V
Počet kúpeľní2
Počet WC1
Typ pozemkuMierny svah
Energetický certifikátNEMÁ