realitná kancelária ATOMIA
atomia
realitná kancelária

5 izbový

529 m2

91 190,-

Druh ponukyPredaj, Domy, Rodinný dom
LokalitaKošický kraj, Gelnica, Kojšov
UlicaKojšov
Výmera529 m2
Počet izieb5
Ing. Alena Katonová

Ing. Alena Katonová

+421 907 900 717
katonova@atomia.sk
Profil makléra
Odoslať na emailUložiť PDF

Popis

Exkluzívne Pre Vás v našej realitnej kancelárii Atomia s.r.o. ponúka realitný maklér Alena Katonová.

Znalecký posudok na danú nehnuteľnosť je vo výške 99700,-.

Túžite po vlastnom bývaní alebo dovolenkovaní  v krásnom prostredí obce Kojšov?

Ste viacčlenná rodina a túžite mať viac súkromia vo Vašom novom bývaní ?

Tieto a ďalšie vymoženosti Vám umožní bývanie v zaujímavom DVOJPODLAŽNOM  RODINNOM DOME  s obytným podkrovím na trvalé bývanie alebo víkendy  v peknej a tichej lokalite obce KOJŠOV, peknej prírode Slovenského kraja. Obec Kojšov sa nachádza 33 km od krajského mesta Košice (cesta v trvaní ccai 35 min.), 13 km od okresného mesta Gelnica (cesta v trvaní cca 15 min.), mimo centra obce v zástavbe štandardných rodinných domov. Obec je obľúbenou lokalitou pre vidiecke bývanie a  chalupárčenie s dostupnou vzdialenosťou z Košíc a Gelnice. Rodinný dom s dobrým dispozičným riešením, v uličnej zástavbe, s predzáhradkou a záhradou vo svahovitom teréne. Prístup k nehnuteľnosti je z verejnej komunikácie. Dom je postavený na pozemku o výmere 529 m2.  Rodinný dom má:  5 izieb, 2 x toaletu + príprava na WC, 1 x kúpeľňa s vaňou + 1 x kúpeľňa s prípravou na sprchový kút, kuchyňa. Orientácia obytných miestností je na juhovýchod.  Výborný susedia, obec bez neprispôsobivých obyvateľov.

SIETE

Dom je napojený na elektrinu, plyn,  obecný vodovod a kanalizáciu. Prípojky sú nové.  Rozvody sú pre obidve bytové jednotky spoločné. V  dome sa nachádza aj studňa.

DISPOZÍCIA  A 3D OBHLIADKA DOMU

Na vstupnom podlaží - prízemie - je vstup do  1. menšej bytovej  jednotky  a vstup do 2. väčšej bytovej jednotky. 2. bytová jednotka  má na prízemí časť miestností a zároveň zaberá celý priestor 2. nadzemného podlažia (2.NP) nad celým pôdorysom oboch prízemných bytových jednotiek. Nad 2. NP je vytvorené obytné podkrovie prístupné z izby a zvyšok podstrešného priestoru tvorí pôjd.

Pozrite si virtuálnu 3D obhliadku 2. bytovej jednotky a pôdorys na stránke atomia.sk alebo na iných stránkach skopírovaním linku do vášho prehliadača:

https://my.matterport.com/show/?m=Rud7p3B6Np1

1. nadzemné podlažie (NP) - prízemie  - zastavaná plocha je 96,47 m2  (podlahová plocha je 80,4  m2).

Na podlaží sú 2 bytové jednotky. 1. bytová jednotka na 1.NP má  vstup - kuchyňu, izbu, kúpeľňu a miestnosť so studňou.V  kuchyni je kachľová pec  na tuhé palivo. ostatné vybavenie nie je osadené, len pripravené rozvody vody a kanalizácie pri budúcej linke. V kúpeľni sú takisto pripravené rozvody vody a kanalizácie pre budúcu sprchu, umývadlo a WC misu, osadený je kotol ÚK a prípravy teplej vody zn. Protherm, chýbajú obklady a sanita. V menšej miestnosti dostupnej z kúpeľne sa nachádza studňa. V celej časti chýbajú finálne vrstvy podláh. 2.  bytová  má na 1. NP - vstup,  chodbu,  1 izbu, toaletu  a schodisko na 2.NP, kde je väčšina miestností. Vstup do oboch častí domu je z juhovýchodnej strany samostatnými vchodmi. V celej časti domu chýbajú finálne vrstvy podláh.

2. nadzemné podlažie (NP) - zastavaná plocha je 115,23 m2 (podlahová plocha je  96 m2).

Podlažie je celé súčasťou väčšieho bytu - 2. bytovej jednotky. Na 2.NP je chodba so vstupom na 2. toaletu, do kúpeľne, do izby so stáložiarnou kachľovou pecou, do kuchyne a z kuchyne sa vchádza do obývacej izby so stáložiarnými kachľami.  V kuchyni je plynový sporák s elektrickou rúrou, nerezový drez, kuchynská linka na báze dreva. Vybavenie kúpeľne - plastová vaňa, umývadlo, nerezové vodovodné batérie pákové a so sprchou, rebríkový radiátor.

Podkrovie

Z 2.NP sa schodiskom v obývacej izbe dostanete do obytného podkrovia, kde je chodba s úložným priestorom a 1 izba. Z podkrovnej izby je vstup do povalového priestoru (možnosť zobytnenia).

POPIS DOMU A REKONŠTRUKCIA

Rodinný dom v tvare L je situovaný do skalnatého masívu a svahovitého terénu, v zadnej časti je terén na úrovni poschodia. Materiál stavby je kameň, tehla, kváder. Rodinný dom má dve bytové jednotky, ktoré majú spoločné konštrukčné prvky.

V interiéri boli menené kompletne všetky rozvody médií : kúrenia - medené rozvody kúrenia, nové  radiátory, zdrojom kúrenia a ohrev teplej vody zabezpečuje kotol na plyn zn. Protherm, rozvody vody a odpadu - plastové, rozvody elektriny - medené rozvody (samostatné ističe na 1.NP a 2.NP).

Dom bol od r. 2011 postupne rekonštruovaný. V dome  boli  realizované: nová dispozícia 1.NP a  2.NP,  novovybudované podkrovie, nová strecha. Nové okná, vstupné dvere, vybudovanie nového schodiska na prepojenie prízemia a 2.NP (povrchová úprava cementový poter), schodisko z mäkkého dreva z obývacej izby do obytného podkrovia, nové podlahy, izolácia, omietky sú nové vápenaté, štukové,  nové obklady a dlažby v kúpeľni a kuchyni, osadená nová sanita a nová kuchynská linka.

Z exteriérovej strany bola kompletne vymenená strešná krytina a klampiarske konštrukcie strechy, krov je pôvodný, menené boli len niektoré poškodené prvky.  Z prednej strany domu boli robené stavebné zásahy (zmena polohy okenných a dverných otvorov).

Základy sú kamenné. Zvislé nosné konštrukcie tvorí kamenné murivo v hrúbke do 60 cm. Deliace konštrukcie sú tehlové. Vodorovné nosné konštrukcie - stropy nad 1. NP je s rovným podhľadom  betónový monolitický, nad 2. NP, 1. PK - s rovným podhľadom drevený trámový.

Strecha je nová sedlová s plechovou pozinkovanou strešnou krytinou Ranilla. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu  (žľaby, zvody, komíny, prieniky, snehové zachytávače), ostatné klampiarske konštrukcie sú z hliníkového plechu.

Fasádne omietky sú pôvodné (striekaný brizolit)  - nutná je obnova fasády po zmenách okenných a dverných otvorov na rodinnom dome.

Okná: v 1. bytovej jednotke sú drevené, vstupné dvere plastové, v 2. bytovej jednotke sú plastové s dvojvrstvovým zasklením, v obytnom podkroví je strešné drevené s dvojvrstvovým zasklením a 3 x vikier.

Vstupné dvere do 1. a 2. bytovej jednotky a budúcej terasy sú plastové. Interiérové dvere sú hladné alebo zasklené pôvodné.

Podlahy sú rôzneho typu a stavu ukončenia  - drevená dosková podlaha v jednej izbe, cementový poter -  v predsieni, schodisko, kuchyňa,  OSB dosky v obývacej izbe a izba na prízemí, v podkroví je plávajúca podlaha, ostatné miestnosti keramická dlažba.

LOKALITA

Prostredie v oblasti domu je tiché bez nadmernej hlučnosti a bez iných negatívnych vplyvov. Prírodná a rekreačná lokalita - lesy v bezprostrednej blízkosti, Kojšovská hoľa - lyžiarske a turistické centrum.  Z vrcholu Kojšovskej hole je fantastický výhľad na široké okolie. Pri dobrej dohľadnosti je vidieť Vysoké Tatry, časť územia Maďarska i Ukrajiny. Lyžiarske stredisko SKI PARK Kojšovská hoľa, nachádzajúce sa v Slovenskom Rudohorí, vďaka členitosti terénu, nadmorskej výške a výborným snehovým pomerom je vyhľadávaným strediskom tak v zimnom období – lyžovanie, snowboarding ako aj v lete – turistika. K turisticky atraktívnym trasám patrí prechod na Prednú holicu ku chate Lajoške a ku chate Jahodná.  Obec má cca 740 obyvateľov, nachádza sa tu obecný úrad, kostol, materská škola, pošta, základná obchodná sieť. Doprava je možná autobusovou dopravou, v obci nie je železničná zastávka, najbližšia je v obci Margecany. Viac o živote v Kojšove sa dozviete na stránke kojsov.sk

Páči sa Vám tento dom? Zavolajte čím skôr na t.č. 0907900717 alebo napíšte na alenkakatonova@gmail.com, pretože tu sa nachádza Váš domov.

Cena nehnuteľnosti je uvedená vrátane sprostredkovateľskej provízie, ktorá v sebe zahŕňa kompletný servis a službu pre Vás spočívajúcu: v serióznom jednaní za jedným stolom o podmienkach a financovaní kúpy za účasti troch strán - predávajúceho, kupujúceho a nás, v príprave a podpise zmluvy o budúcej zmluve, v príprave a podpise kúpnej zmluvy, návhru na vklad kúpnych zmlúv a odovzdávacieho protokolu, v prípade potreby príprava splnomocnenia na zastupovanie vo veci predaja a kúpy.  Platby za overenie podpisov na kúpnych zmluvách u notára, platby za podanie štandardného návrhu kúpnych zmlúv na kataster,  účasť makléra na odovzdaní nehnuteľnosti a súčinnosť pri prepisovaní médií.

 

Ďalšie info

Stav objekturekonštrukcia
VlastníctvoOsobné vlastníctvo
Balkón/Loggianie
Konštrukcia stavbytehlová
Oknáplastové
OstatnéKrb
Rozvody/PrípojkyElektrina, Vodovod, Plynovod, Studňa, Kanalizácia
Výmera pozemku529 m2
Druh parkovaniavo dvore
Spôsob kúreniaústredné, tuhé palivo
El. napätie240/400 V
Počet kúpeľní2
Počet WC2
Typ pozemkuSvahovitý
Energetický certifikátNEMÁ